معرفی گل رز جاودان

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که گل رز جاودان چیست؟

گل رز جاودان یا رز مومیایی یا رز ماندگار پدیده ی جدیدی است که با ظهور آن می‌توانیم ادعا کنیم که دوران پژمرده شدن گل‌های طبیعی و عمر کوتاهشان گذشته است و می‌توانیم گل‌های طبیعی شاخه بریده را به مدت طولانی و بدون نیاز به مراقبت خاصی در محل کار یا زندگی‌مان نگه داری کنیم.
گل های رز جاویدان در صورت مراقبت کافی، می‌توانند بدون آب، خاک و نور بیش از یک سال عمر کنند و با گذشت زمان زیبایی و شادابی شان را از دست نمی‌دهند. عطر گل‌ها هم نهایتا دو تا سه هفته دوام دارد. لازم به ذکر است این گل گرده تولید نمی‌کند و آلرژی زا نیست. قطعا به خاطر ماندگار شدن این هدیه می‌تونه به یکی از انتخاب‌های هدیه دهنده تبدیل بشه و به زودی باید منتظر دسته گلهای ماندگار هم باشید چرا که در همین لحظه هم به تعداد محدود در تهران موجود شده است.

همانطور که در مطلب معنی انواع گل رز و تاریخچه آن گفته‌ایم بهتر از است قبل از هدیه دادن همه چیز را در رابطه با این مدل گل رز بدانید:

گل های رز جاودان شکل کاملا طبیعی دارند و به شکل گل های تازه با گلبرگ های نرم و ظریف هستند. این گل ها امروزه به صورت شاخه ای و همراه با برگ و در رنگ های مختلف (حتی به صورت دورنگ یا رنگین کمانی) و یا به شکل قلبی تولید می‌شوند.

روش نگهداری رز جاودان

گل رز جاودان با بسته بندی‌های متفاوت و در تعداد مختلف برای مناسبت‌هایی مثل هدیه ی مراسم عروسی، خواستگاری، تولد، سالگرد ازدواج، هدیه روز ولنتاین و هدیه به همکاران و مدیران مناسب است.

مدت زیادی از ورود این گل های جاودان به ایران نگذشته است (حدود دو الی سه سال) و مرکز اصلی تولید آن، کشور اکوادور در آمریکای جنوبی است که بیش از نود درصد تولیدات رز جاودان در دنیا منحصر به این کشور است. برند Amor از این کشور با کیفیت ترین نوع رز جاویدان را تولید می کند که با ایران هم همکاری تجاری داشته و به ایران این گل را وارد می‌کند.

کشورهای دیگری هم شروع به تولید این گل ها کرده اند و پیش بینی می‌کنند که چند سال آینده فروش این گل ها بیش تر از قبل شده و مردم از آن ها استقبال بیش تری کنند. یکی از این کشورها کره ی جنوبی است که با فناوری ساخت گل های جاویدان توانسته گل های دیگری مثل گل میخک جاودان ، گل پیونی جاودان ، گل لیلیوم جاودان ، گل قیفی و داوودی ماندگار را با عمر طولانی و بدون نیاز به شرایط نگهداری خاص، تولید کند. لازم به ذکر است که فرآیند ساخت این گل‌های رز جاودان در کشور ما هم صورت می‌گیرد. اما با تفاوت های اندکی از مدل های وارداتی. خرید گل رز جاودان در وب سایت ما امکان پذیر می‌باشد، در صورت تمایل می‌توانید از این محصولات زیبا دیدن کنید.

باکس رز جاودان

روش نگهداری رز جاودان

  1. این گل اغلب در باکس شیشه ای قرار می‌گیرد پس موقع جا به جایی دقت لازم را داشته باشید. گل رز را از باکس شیشه ای جدا نکنید و هیچ چیزی روی آن نگذارید.
  2. از لمس گل ها خودداری کنید تا مواد روی گلبرگ ها به مرور زمان از بین نرود تا گلها زود خراب نشوند و مراقب باشید که به گل ها ضربه نخورد.
  3. به گل‌ها آب ندهید. در واقع این رزهای جاودان نیازی به آبیاری ندارند. همچنین آب را روی آن اسپری نکنید.
  4. دما و میزان رطوبت هوا خیلی مهم هستند و بر کیفیت رز جاودان تاثیر مستقیم دارند پس رز جاودان را در رطوبت هوای زیاد نگه ندارید. بهترین میزان رطوبت برای این گل، پنجاه درصد است.
  5. آن ها را در دمای محیط نگه داری کنید و در مقابل گرمای شدید قرار ندهید.
  6. نور مستقیم خورشید باعث پژمرده شدن و ازبین رفتن گل می‌شود، پس آن را مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
  7. گل را به دور از مواد شیمیایی مانند رنگ و رزین نگه داری کنید.
  8. گرد و غبار باعث کوتاه شدن عمر آن می شود پس تا حد امکان در باکس را بسته نگه دارید و اگر گرد و غبار روی گل نشست، آن را به آرامی و با فشار هوای کم گردگیری کنید.
  9. به رز جاودان عشق بورزید.
شاید این مطالب هم مورد علاقه شما باشد.

رنگ گل رز ماه تولد